Napsali o nás: PELHŘIMOVSKÝ deník

Tři králové v Pacově vykoledovali 55 tisíc.

Tříkrálová sbírka v Pacově skončila a sklidila úspěch. Dvanáct kolednických skupinek brázdilo region od 3. do 11. ledna.

Lidé do zapečetěných kasiček přispěli 54 876 korun. "Lidé na Pacovsku jsou velmi vstřícní. Už před začátkem Tříkrálové sbírky nás zastavují a ptají se, kdy budou koledníci chodit. Jenom bychom v příštím roce uvítali více dobrovolníků. Letos jich chodil šestatřicet," poznamenala koordinátorka Tříkrálové sbírky v Pacově Alena Kokešová.

Bájní mudrci z východu navštívili byty a domy v Pacově, Jetřichovci, Obratani, Mezilesí, Holýšově, Zelené Vsi, Pošné, v Zahrádce u Pošné a v Roučkovicích. "Lidé od koledníků dostali kalendáříky, cukříky a Tři králové jim nad jejich obydlí napsali známé požehnání K+M+B," dodala koordinátorka sbírky. Farní charita v Pacově peníze odeslala na účet Charity Česká republika. Na jaře se 65 procent z vybrané částky vrátí zpět do Pacova. Peníze místní charita využije na pečovatelskou službu. "Finance použijeme především na pomoc seniorům a našim zdravotně postiženým spoluobčanům," přiblížila Alena Kokešová.

Tříkrálová sbírka 2020
Podpořte nás
 

 

 

 

Zakoupení nového automobilu pro pečovatelskou službu bylo spolufinancováno z Fondu Vysočina.


 

Fond Vysočiny